2017 yılında en büyük isteğiniz anne olmak mı? O halde bugünden itibaren hayatınızı buna uygun hale getirmeniz gerekir. Yalnızca kendinizi değil, evinizi ve eşinizi de bebek sahibi olmaya hazırlamanız gerekir. Eşinizin bebek sahibi olma isteğinizde sizinle aynı şekilde düşünüyor olması çok önemli! Bebeği en az sizin kadar istediğinden emin olmalısınız ki hem hamilelik hem de doğum sonrası süreç, ikili ilişkinizi yıpratmasın.

Eşinizle verdiğiniz ortak karar sonrasında ikinci adım evinizi bebeğe hazırlamaktır. Özellikle oturduğunuz ev veya muhit çocuk yetiştirmek için uygun değilse taşınma işlemini hamile kalmadan önce yapmak çok daha mantıklıdır. Böylelikle gebelik süresince taşınma stresi altına girmek veya doğum sonrasında taşınmayla uğraşmak zorunda kalmazsınız.

Yapmanız gereken diğer önemli şeyler

  • Bundan sonrasında attığınız her adımın bebek sahibi olma isteğinize hizmet ettiğinden emin olmalısınız. Sağlıklı beslenmeli, zararlı alışkanlıklardan uzak durmalı ve en azından rutin yürüyüşler yaparak vücudunuzu gebeliğe hazırlamalısınız.
  • Cinsel yaşamınızı rutine oturtmalı ve haftada minimum 3 kez korunmasız seks yapmalısınız. Böylece spermlerin vücutta kalma süreleri dolduğunda daima döllenmek üzere yeni spermler yumurta ile buluşmuş olur. Bu da hamile kalma olasılığını yükseltir.
  • Hamile kalma kararı aldıktan sonra eşinizle birlikte bir uzmana danışmalısınız. Gereken kontrolleri yaptırarak, ebeveyn olmak için herhangi bir engelinizin olup olmadığını öğrenmelisiniz. Bu kontrol gerekli olan bir tedavi varsa kısa süre içerisinde uygulamak için fazlasıyla önemlidir.

 

 

3 YORUMLAR

  1. […] 2017 yılında en büyük isteğiniz anne olmak mı? O halde bugünden itibaren hayatınızı buna uygun hale getirmeniz gerekir. Yalnızca kendinizi değil, evinizi ve eşinizi de bebek sahibi olmaya hazırlamanız gerekir. Eşinizin bebek sahibi olma isteğinizde sizinle aynı şekilde düşünüyor olması çok önemli… Yazının devamı için –> Yeni Yıl Dileğiniz Anne Olmak Mı? O Halde… […]

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here