Kolay hamile kalabilmek için yapılabilecek bazı uygulamalar vardır. Adet dönemi takibi, yumurtlama zamanına uygun düzenli cinsel ilişkiye girmek gibi noktaların yanında cinsel ilişki pozisyonları da hamile kalmada etkili olabilmektedir. Doğru cinsel ilişki pozisyonunun seçilmesi gebe kalma ihtimalini de arttıracaktır. Elbette gebe kalmanın hızlandırılması yalnızca pozisyonla ilgili bir durum değildir. Aynı zamanda yumurtlama dönemi takibi de etkilidir.

Cinsel ilişki pozisyonuna dikkat edilmesi diğer faktörlerin sağlandığı durumda artı olarak etki edecektir. Bu aşamada spermlerin yumurta ile buluşması kolaylaştırılmaya çalışacaktır. Bunun için en uygun pozisyonlar arasında aşağıdaki pozisyonlar yer almaktadır;

Misyoner Pozisyon

Gebe kalma döneminde en sık tercih edilmesi gereken pozisyon misyoner pozisyonudur. Kadının sırtüstü uzandığı ve erkeğin üstte olduğu bu pozisyonda spermlerin yumurta ile buluşma aşaması çok daha kolay olacaktır. Bu nedenle bebek sahibi olma sürecinde sık sık yapılan cinsel ilişkilerin büyük bölümünün bu pozisyonda gerçekleştirilmesi tavsiye edilmektedir.

Kelebek Pozisyonu

Kadının yüksek bir yerde uzandığı ve erkeğin ayakta olduğu bu pozisyon da gebelik için en ideal pozisyonlardan birisidir. Kontrollü bir cinsel birleşme gerçekleşirken, misyonerde olduğu gibi spermlerin vücutta kalma süresi de daha uzun olacaktır. Bu durum da beraberinde hızlı şekilde hamile kalmaya yardımcı olur.

Sarmal Pozisyon

Kadının yan uzandığı ve dizlerini büktüğü bu pozisyonda, erkekte arkasına aynı şekilde uzanarak, cinsel birleşme gerçekleştirilir. Burada da spermlerin vücutta kalma süresi daha uzun olacaktır.

 

İlgili kelimeler: kadın erkek cinsel ilişki pozisyonları

32 YORUMLAR

  1. Editor Hamile Kalmayı Kolaylaştıran Cinsel İlişki Pozisyonları Selamlar web siteniz inan ki hayran bıraktı, paylaşımların devamını bekliyorum

  2. Editor Hamile Kalmayı Kolaylaştıran Cinsel İlişki Pozisyonları Merhaba herkese siteniz harbiden çok hoşuma gitti, twitter da paylaştım

  3. Hamile Kalmayı Kolaylaştıran Cinsel İlişki Pozisyonları Hamilelik Öncesi Konya merkezden ben Ergul Cubukcu. Merhaba herkese siteniz inanılmaz hayran bıraktı, teşekkürler 09-09-2017 09:43:25 harika ötesi.

  4. Hamile Kalmayı Kolaylaştıran Cinsel İlişki Pozisyonları Hamilelik Öncesi Ağrı merkezden ben Pelin Tatli. Merhaba sayfan inanki hoşuma gitti, teraziye tıkladım 25-03-2018 02:02:09 harika ötesi.

  5. Hamile Kalmayı Kolaylaştıran Cinsel İlişki Pozisyonları Hamilelik Öncesi Çankırı merkezden ben Ege Baser. Selamlar sayfanız harbiden mükemmel, linkedinde paylaştım 27-06-2018 20:12:13 harika ötesi.

  6. Hamile Kalmayı Kolaylaştıran Cinsel İlişki Pozisyonları Hamilelik Öncesi Amasya merkezden ben Aytutkun Ekinci. Merhabalar bu web sitesi süper ötesi mükemmel, teşekkürler 18-04-2019 03:14:59 harika ötesi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here