Bebek sahibi olmaya karar verdikten sonra tüm yaşamınızı ona uygun şekilde dizayn etmeye başlamalısınız. Bunun en başında da evinizin bebek için uygun hale getirilmesi yer alır. Hatta eviniz bir bebeğe uygun hale getirilemeyecek kadar küçükse ev değişikliği yapmak bile gerekebilir. Ev değişikliğinin gerekli olduğu durumlarda da bunu hamilelik öncesinde yapmak çok daha doğru olacaktır. Çünkü gebelik sırasında anne adayının bu tarz yorgunluklardan uzak durması gerekir.

Peki, ev değişikliği yaparken nelere dikkat edilmelidir?

  • İlk olarak bakılması gereken şey dairenin apartmandaki konumudur. Eğer yüksek katlarda bir daire seçecekseniz mutlaka binada asansör olduğundan emin olunmalıdır. Çünkü bebekle birlikte eşyalarını, bebek arabasını vs. taşımak zor olacaktır.
  • Sonrasında evin güneş görmesi önemlidir. Özellikle bebek odasının bulunduğu cephenin güneş gören bir tarafta olmasına dikkat edilmelidir. Böylece bebek odasındayken bile D vitamini alabilecektir.
  • Bebeğin odası ve sizin odanız mümkün olduğu kadar yakın olmalıdır. Bu bebeğin odasında yatmaya başladığı dönemde ona hızla müdahale edebilmeniz için önemlidir.
  • Bebeğin odasının ferahlatan tonlarla boyanması ve eşya kalabalığından uzak olması gerekir. Bebek emeklemeye başladığı dönemlerde oda içerisindeki mobilyanın fazla olması risk oluşturacaktır.
  • Bebeğin eşyalarını henüz almamış olsanız da odasını boş bırakın. Bu sayede gebelik boyunca alınacak eşyaları direk odasına yerleştirebilir ve tekrar yerleştirme işlemiyle uğraşmak zorunda kalmazsınız.

 

 

11 YORUMLAR

  1. Bebeğiniz İçin Ev Değiştiriyorsanız Bunlara Dikkat Hamilelik Öncesi Şanlıurfa merkezden ben Yeşim Cerci. Selam web siten yeminle hoşuma gitti, sosyal medyada paylaştım 31-07-2020 04:14:10 harika ötesi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here